Sport to zdrowie

Sport to zdrowie

Coraz więcej osób boryka się ostatnio z problemem nadwagi, a nawet otyłości. Niestety, niesie to za sobą szereg zagrożeń dla zdrowia i przykrych schorzeń, które mogą przerodzić się nawet w choroby niebezpieczne dla zdrowia. W takim przypadku, kiedy chcemy naprawdę schudnąć i wrócić do dobrego stanu zdrowia, nie wystarczy sama dieta niskokaloryczna. Konieczny jest również ruch, szczególnie ten na świeżym powietrzu. Każsa, nawet najbardziej wybredna osoba może wybrać jakąś dziedzinę sportu dla siebie. Na początek warto jest zacząć od czynności lżejszych, łatwych dla każdego. Można nawet spacerować szybszym tempem. Liczy się to, aby nie siedzieć na kanapie, tylko się ruszać. Osoby otyłe nie mogą zaczynać od biegania na długie dystanse, czy intensywnych treningów na siłowni, ale powinny być w stanie trenować na rowerze. Dobrze jest wybrać wśród znajomych lub rodziny osoby, która będzie pomagała i współuczestniczyła w tych treningach. Będą one znacznie przyjemniejsze i łatwiejsze.

Tagi wpisu: , .

Nieuzasadniona niczym zazdrość

Nieuzasadniona niczym zazdrość

Wiele osób bardzo zazdrości zawodowym sportowcom ich zarobków oraz poziomu życia, na jaki mogą sobie pozwolić. Ostatnimi czasy sportowcy i ich żony traktowani są w Polsce jak prawdziwi celebryci, niczym gwiazdy kina, czy muzyki. Wielu z nich prowadzi zresztą swoje własne programy telewizyjne, czy internetowe. Mało kto jednak zwraca uwagę na to, jak wiele pracy i wyrzeczeń kosztuje profesjonalnych sportowców to, co udało im się osiągnąć. Zazwyczaj trenowali oni określoną dyscyplinę już od dzieciństwa. Oznacza to, że już bedąc dzieckiem nie mogli pozwolić sobie na czas na zabawę i rozrywkę, a zmuszeni byli do wielogodzinnych treningów oraz wyjazdów na zgrupowania. Warto również zauważyć, jak wiele zdrowia profesjonalnego sportowca kosztują jego wyczyny. Sumy pieniędzy zarabianych przez niektórych potrafią przyprawić niejednego obywatela o zawroty głowy, szczególnie w przypadku piłkarzy, jednakże trzeba wziąć pod uwagę również ich ciężką fizyczną pracę i masę wyrzeczeń w ciągu całego dotychczasowego życia.

Tagi wpisu: , .

Ruch łagodzi stres

Ruch łagodzi stres

Chyba każdy człowiek codziennie znajduje się w jakiś stresujących sytuacjach. Ciężko jest ich uniknąć. Nie zawsze potrafimy poradzić sobie ze stresem. Czasem przecież każdy może mieć dość. Ważne jest tutaj, aby wiedzieć jak sobie z nim poradzić, bo inaczej może stać się dla nas niebezpieczny. Wiele osób uważa, że na stres najlepiej działa ruch. Aktywność fizyczna naprawdę bardzo dobrze nam zrobi, jeśli mieliśmy dużo spraw do załatwienia i cały dzień żyliśmy w stresie. Jednak wiadomo, że tą formę relaksu będą wybierały tylko osoby, które lubią sport. Zmuszanie się do aktywności fizycznej na pewno nie będzie bowiem należało do najprzyjemniejszych. Jednak warto wiedzieć, że podczas ruchu w organizmie człowieka wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia. Czasami wystarczy lekki bieg, szybki spacer lub jazda na rowerze, aby było nam lepiej. Jeśli nie mamy jak wyjść z domu to oczywiście można także poćwiczyć w domu. Można wykonac kilka prostych ćwiczeń. Z pewnością od razu poczujemy się lepiej.

Tagi wpisu: , .

Walka o kontrakty zawodowe

Walka o kontrakty zawodowe

Sport na poziomie zawodowym różni się zdecydowanie od tego, co często wyobrażają sobie na temat przygotowań fani czy amatorzy oglądający wyścigi w telewizji. W rzeczywistości nawet najbardziej niepozorny sport na poziomie profesjonalnym musi być bardzo drobiazgowo trenowany. Dla osoby uprawiającej daną dyscyplinę w klubie, zatrudnionych w ramach bardzo kosztownego kontraktu, dostosowanie się do surowych rygorów życia zawodowego sportowca jest najważniejsze przez długie lata. Nie wszyscy radzą sobie dobrze z tą presją, szczególnie w środowisku wielkich wpływów, popularności i ogromnych pieniędzy. Presja wynikająca z braku sukcesów czy problemów z powrotem do swojej dawnej dyspozycji potrafi zniszczyć psychicznie niejednego sportowego mistrza. Dodatkowo w przypadku sportów wymagających ciągłego trenowania na obozach, dochodzi kwestia izolacji od rodziny, stałego podróżowania. Jeśli doliczyć do tego ryzyko bardzo poważnych chorób zawodowych i trwałych kontuzji – życie zawodowego sportowca przestaje rysować się różowo.

Tagi wpisu: , .

Walka o oczyszczenie wizerunku

Walka o oczyszczenie wizerunku

W ostatnich latach popularność kolarstwa rośnie, głównie za sprawą kilku doskonałych wyścigów, których oglądanie w nowoczesnej telewizji jest bardzo przyjemne. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii widz przed telewizorem czuje dokładnie, jakie jest tempo peletonu oraz jak trudne są zjazdy czy podjazdy. Nie obyłoby się jednak także bez gwiazd lokalnego formatu. Od chwil, gdy Polacy stali się na stałe bardzo ważną częścią światowego peletonu i odnieśli kilka spektakularnych międzynarodowych zwycięstw, rynek kolarstwa w naszym kraju bardzo się rozwinął. Tak było też w Anglii, gdzie dopiero w ramach przygotowań do Olimpiady zdecydowano się zainwestować krocie w promocję jazdy na rowerze. Wszystko to ma ostatecznie także swoje przełożenie na zainteresowanie taką amatorską i codzienną jazdą na rowerze w miastach i na wsiach. Dzięki temu, pomimo dawnych afer dopingowych, kolarstwo z sezonu na sezon staje się coraz ważniejszą dyscypliną w świecie sportu i telewizji.

Tagi wpisu: , .

Różne rodzaje kasków

Różne rodzaje kasków

Jazda na rowerze nigdy nie będzie bezpieczna, jeśli będziemy jeździć bez kasku. Jest to, obok świateł oraz kamizelki odblaskowej, jeden z najważniejszych elementów. Dzięki kaskowi będzie można uniknąć naprawdę wielu kontuzji. Bywa także, że kask ratuje życie rowerzyście. Jednak wybór odpowiedniego kasku na pewno nie będzie łatwy. Istnieje ich wiele rodzajów. Tutaj nie kierujemy się jego wyglądem. Wybieramy ten, którego potrzebujemy. Są kaski miejskie, sportowe oraz typowe do sportów ekstremalnych. Jeśli będziemy jeździć tylko po miejskich drogach to nie musimy kupować tego ostatniego. Będzie to zbędny wydatek, gdyż taki kask na pewno będzie kosztował znacznie więcej niż zwykły kask miejski. Kaski miejskie na pewno poradzą sobie w jeździe typowo miejskiej, ale również na poboczach, ścieżkach rowerowych. Niektórzy wykorzystują je także podczas jazdy na rolkach. Jeśli chodzi o kaski sportowe to poznamy je po tym, że są one bardzo lekkie oraz aerodynamiczne. Mają bardzo dobrą wentylację, gdyż podczas wysiłku i długiej jazdy na rowerze człowiek na pewno będzie się pocił.

Tagi wpisu: , .